ן

תמיכה במערכת החיסון

מערכת החיסון - תיאור קליני

מערכת חיסון מורכבת מצינורות הולכה למפתיים, איברים כמו הטחול, השקדים והפוליפים, קשרים למפתיים, בלוטת התריס, תאי דם לבנים ותאים מיוחדים והמצויים ברקמות. מטרת מערכת החיסון היא למנוע מהגוף להזדהם. אצל מספר אנשים מערכת החיסון חלשה/מתפשרת וזה מוביל לזיהומים ודלקות חוזרים ובסופו של דבר למחלות כרוניות כמו סרטן.

 

גורמים למצב

מתח עלול לשמש כגורם מדכא חיסון, מכיוון שכאשר אנו מתוחים אנו מיצרים יותר הורמוני בלוטת האדרנל, אשר מדכאים את כדוריות הדם הלבנות, מה שגורם לבלוטת התריס להתכווץ. תת - תזונה ומחסור בחומרי הזנה הם הגורמים הנפוצים ביותר למערכת חיסונית מדוכאת. צריכת כמויות גדולות של סוכרים פשוטים כמו גלוקוזה, פרוקטוזה וסוכרוזה ידועה כמשפיעה על יכולת ה"בליעה" של הנזיטרופילים - שהם תאי דם לבנים שבולעים בקטריות. כולסטרול גבוה והשמנה ידועים לרוב כמדכאי מערכת החיסון, כמו גם תזונה עתירת חטיפים ומזון מהיר (ג´אנק פוד).

 

תזונה

מומלצת תזונה צמחונית המכילה ירקות, זרעונים, קטניות ופירות על מנת לספק חומצות שומן חיוניות וחומרי הזנה נוגדי חימצון. יש להפחית את צריכת וכמות הסוכר וכן מומלצת דיאטה דלת שומן. מכל סוגי המזון העשויים להביא או לגרום לתגובה אלרגית, יש להימנע.

 
 
 

תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.

ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x