ש

שלשול

שלשול|שילשול - פתרונות נטורופתיים עבור שלשול

 

שלשול - תיאור קליני

שלשול (Diarrhoea) הוא הגברת תדירות, מימיות וכמות הצואה. מצב זה נפוץ מאוד ובדרך כלל מצביע על אי - סדירות קלה בתפקוד המעיים, אך כאשר הבעיה מתמשכת, זה עשוי להוות אזהרה לבעיות נסתרות רציניות יותר.

 

שלשול - גורמים למצב

גורם נפוץ להיווצרות שלשול הוא כאשר צריכת הפחמימות עולה על הרמה אותה יכול הגוף לעכל. זה עשוי לנבוע מאכילת יתר או מאכילת כמויות גדולות של קטניות. קטניות מכילות אוליגוסכורידים העלולים לגרום לגזים בבטן ו/או שלשול . אלרגיה למזון הן גורם נוסף עיקרי לשלשול . חוסר בחקטאז - האנזים האחראי לעיכול לקטוזה (סוכר חלב) - גם הוא נפוץ. מוערך שאצל 70% - 90% מאוכלסיית הבוגרים המזרחיות, השחורות, ילידי אמריקה וילידי המזרח התיכון חסר אנזים זה. באיזורי צפון ומערב אירופה - החוסר מוערך ב - 10% - 15% מהאוכלוסייה. דיסביוזת מעיים (דלקות בקטריאליות וויראליות), IBS, פטריות וזיהומים טפיליים גם הם עשויים לגרום להיווצרות שלשול .

 

שלשול - התאמת התפריט היומי

בעת התקפי שלשול חזקים, החלף מזון מוצק במיצים מדוללים של פירות וירקות, העוזרים לשמר את האיזון האלקטרוליטי. כאשר המצב קצת משתפר, יש לצרוך מזונות פשוטים בעלי פוטנציאל אלרגני נמוך כמרק ויוגורט. יש לנקוט בדיאטת אלימנציה כדי לקבוע גורמי אלרגיה, ואז להימנע מהם. יש להימנע ממוצרי חלב במקרה שקיימת בעיה של דחיית לקטוזה.

 
 
 
תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.
ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
Blacknet.co.il - בניית אתרים
ddd
x