ר

רעילות מתכות כבדות

רעילות מתכות כבדות - תיאור קליני

אנשים הסובלים מרעילות מתכות כבדות (Heavy Metal Toxicity) עשויים לסבול מגוון רחב של סימפטומים ובכך להקשות את אבחון המצב. בדרך כלל, אפשר לאשר את הדיאגנוזה באמצעות מבדקים כמו "מבחן הזיעה", "מבחן מליסה", "מבחן אליזה" וסריקת תסיסת מעיים. הסימפטומים של אי סדירות זאת עשויים לכל אין סוף אלרגיה למזון, מחסור בחומרי הזנה, דלקת פרקים עייפות כרונית, בעיות כליה, חולשת כבד, תפקוד מוחי לקוי ובעיות מעיים. המתכות שלרוב גורמות לתגובות רעילות הן קדמיום, כספית, עופרת, זהב, קובלט וניקל.

 

רעילות מתכות כבדות - גורמים למחלה

לרוב רעילות מתכות כבדות קשורה לסביבה. אנשים חשופים למתכות כחלק מעבודתם היומיומית, הם בעלי הסבירות בגבוהה ביותר להיפגע. אך רגישות לכספית נמצאת במגמת עליה עקב דליפות חומרי מילוי (סתימות בשן). ידוע שכאשר אדם לועס, חלק מהכספית החומר המילוי חודר לפה. כמו כן, ניקל מצוי בשימוש מתגבר בטכשיטים וגורם לתגובות גירוי אצל רבים. עם המגמה המתגברת של שימוש בפירסינג, הגוף בא במגע מתגבר עם ניקל, מה שיכול לגרום לתגובה מקומית. לגבי מספר אנשים, חשיפה לכמויות קטנות של מתכות כבדות אינו מזיק, היות והכבד מסוגל לסתור את הרעלנים שבהם באופן יעיל, אבל לגבי אנשים שאצלם מערכת החיסון אינה חזקה, חשיפה למתכות תהווה פוטנציאל לבעיות.

 

תזונה

באופן התחלתי יש לצרוך תזונה צמחונית הכוללת הרבה פירות וירקות, אשר מספקים חומרי הזנה נוגדי חימצון. יש להוציא סוגי מזון אלרגנים מהתפריט ובמיוחד מוצרי חלב ודגנים וכן מומלץ להפחית את צריכת הסוכר והשמרים.

תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.
ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
Blacknet.co.il - בניית אתרים
ddd
x