ן

צלוליטיס

צלוליטיס - תיאור קליני

צלוליטיס מאופיין ע"י מאגרי שומן המצטברים מתחת לעור באזורים כמו החלק העליון של הירך, העכוז והחלק האחורי של הזרוע. צלוליטיס נפוץ יותר בקרב נשים מאשר גברים, ואין לו קשר לעודף משקל. מצב זה מחמיר בסביבות תקופת הפסקת הווסת (גיל המעבר).

 

צלוליטיס - גורמים למצב

השמנה כבר אינה מזוהה כגורם היחיד להיווצרות של צלוליטיס . זרימה גרועה של מחזור הדם, עודף צריכת מלח ושומנים במזון, חוסר פעילות גופנית, חוסר איזון הורמונלי וצריכת יתר של מעוררים כקפה ותה - כולם נחשבים כגורמים מחמירים.

 

תזונה

מומלצת תזונה המכילה כ - 75% מאכלים גולמיים, על מנת לנקות את מערכת הלימפה ולעודד ניקוי מרעלנים. אם מסתבר שמעורבת בעיה הורמונלית, יש לכלול מזונות עשירים בפיטואסטרוגנים. מזונות אלה כוללים את צמח הריבס, מוצרי סויה, זרעי פשתן וצמח הכשות. יש להגביר את שתיית המים היומית כדי לשמור שמלח ושומן יישארו תמיסתיים ובכך תימנע היווצרות צלוליט.

 
 
 

תסמונת במנהרה הקרפלית

תסמונת המנהרה הקרפלית - תיאור קליני

תסמונת המנהרה הקרפלית (Carpel Tunnel Syndrome) היא אי סדירות מכאיבה המשפיעה בדרך כלל על האצבעות, אמות היד והזרועות. היא נגרמת ע"י לחיצה של עצב התיכון, המביאה לעייפות, כאב בעת אחיזה, הרגשת בעירה ותחושות דקירה או כאב. הסימפטומים להיווצרות תסמונת המנהרה הקרפלית מופיעים לעיתים קרובות בלילה. סינדרום זה נפוץ אצל אנשים המבצעים עבודה מאמצת שחוזרת על עצמה.

 

תסמונת המנהרה הקרפלית - גורמים למחלה

תסמונת המנהרה הקרפלית מופיעה כאשר קיים מאמץ חוזר ונשנה עקב שימוש יתר, אבל במספר מקרים היא קשורה לדלקת, טראומה או דלקת פרקים שגרונית . נפוצה יותר בקרב נשים, במיוחד אלו הנוטלות גלולות נגד הריון. מחקרים מצביעים על קשר בין תסמונת זו למחסור בוויטמין B6.

 

תזונה

מומלצת תזונה מאוזנת היטב, המכילה הרבה פירות וירקות טריים. דגים שמנוניים כסלומון, סרדינים, מקרל ופוטית צריכים להיכלל במזון. יש להמנע ממזונות הגורמים לאלרגיה ומומלצת דיאטת אלימינציה כדי לקבוע מהם סוגי האוכל האלרגניים. מזונות כדברי חלב, שמרים, גלוטן ופרי הדר הם כולם אלרגנים נפוצים.

 
 
 

תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.

ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x