ן

עקרות בקרב נשים

אי פוריות/עקרות - תיאור קליני

אי פוריות או עקרות הנו מצב בו אישה מסווגת כ"לא פוריה" כאשר היא אינה מצליחה להרות לאחר שנה של מגע מיני סדיר. היום מוערך שכ- 15% מהזוגות סובלים ממצב של עקרות.

 

אי פוריות/עקרות - גורמים למחלה

עקרות עשויה לנבוע מגורמים פיזיולוגים כמו חוסר יכולת לבייץ. עקרות יכולה להיגרם גם בעקבות חוסר איזון הורמונלי, ירידה פתאומית במשקל, מתח או חרדה. חוסרי איזון הורמונליים כמו ייצור מעט מדי של פרוגסטרון עשוי להפריע או לעכב את "השתדלות" הביצית המופרת. צינורות רחם חסומים עקב דלקת קנדידה ומחלת רירית הרחם - משפיעים גם הם על הפוריות. מחסור תזונתי עלולים להוביל לקושי בהתעברות. אלכוהול וקפאין עשויים להפחית את הפרולקטין בדם. רמות נמוכות של פרולקטין מקושרות למצבי אי פוריות או עקרות.

 

תזונה

יש להקפיד על ארוחות סדירות, לשמירה על משקל תקין, המכילות מזון מגוון ומאוזן היטב. יש להמנע לחלוטין מצריכת אלכוהול, סוכר, מלח וקפאין.

 
 
 

שפעת

שפעת - תיאור קליני

שפעת (Influenza) נגרמת ע"י דלקת ויראלית. יכולה לגרום למגיפה חורפית ואצל אנשים מבוגרים עלולה להיביל לדלקות משניות שיובילו אף למוות, שפעת מאופיינת בחום גבוה יחד עם תחושת קור, הזעה, כאב ראש, כאבי שרירים, חולשת שרירים, אבדן תיאבון, שיעולים וכאב. אין אפשרות להתחסן לטווח ארוך נגד וירוס השפעת , היות ויש לו יכולת ביולוגית לשנות את פני השטח שלו. עקר עובדה זו, אין הגוף מסוגל לייצר נוגדנים נגדו ולכן אינו יכול להתחסן. סמפטומי של שפעת עשויים להימשך עד שבוע.

 

שפעת - גורמים למצב

וירוס השפעת יכול להיות נישא בהעברה באוויר או על ידי מגע עם אדם חולה. אם המערכת החיסונית מדוכאת, הרגישות לשפעת גדולה יותר. תזונה לקויה, מחלות קטנות מדי פעם, אלרגיות ומחסור בחומרי הזנה - כולם עשויים לדכא את המערך החיסוני.

 

תזונה

יש לצרוך רק נוזלים ומרקים מזינים (מרק עוף כבר מזמן ידוע כתרופה לשפעת) בשלבים הראשונים של הדלקת. לאחר שמתגברים על השלב הקודח, יש להמשיך בתזונה רגילה ובריאה המכילה ירקות ופירות טריים וחיים. צריך להימנע מאלכוהול, קפה ומוצרי חלב.

 
 
 

תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.

ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x