ן

עצירות

עצירות - תוספי תזונה טבעיים עבור עצירות

עצירות - תיאור קליני
עצירות (Constipation ) מאופיינת כקושי במעבר צואה וכמתן צואה לעיתים לא קרובות. אך תדירות היציאות יכולה להשתנות מאדם לאדם, ובכך קשה לקבוע מהי הרמה הנורמלית. כמה הגדרות של עצירות מציעות שכל מי שאינו יכול לבצע פעולות מעיים של הוצאת צואה יותר מאשר פעמיים בשבוע - סובל  בעיית עצירות . קיימת הערכה שכ - 10% מהאוכלוסיה המערבית סובלים מבעיות עצירות , וזה הופך להיות נפוץ יותר עם העלייה בגיל. היות ותוצר פעולת המעיים, הצואה, הוא מקור פונטציאלי לרעלנים רבים ובמקרים מסוימים עשוי להביא למצבים חמורים יותר, חשוב מאוד לשמור על הפרשה נאותה וסדירה של צואה.

עצירות - גורמים למצב
קיימות סיבות רבות להיווצרות עצירות . באופן כללי תזונה לקויה, חוסר פעילות גופנית ושימוש יתר בלקסטיבים וחוקנים, הם הגורמים העיקריים להיווצרות עצירות . תרופות מסוימות מגבירות את סבירות היווצרותה של עצירות וביניהן: סותרי חומצה, חומרי הרדמה, תרופות נגד דיכאון , תרופות ללב וללחץ דם, מלחי ברזל אנאורגניים ואחוז גבוה של מתכות כבדות רעילות. אי סדירויות מטבוליות כמו יתר גלוקוזה תרופות ללב וללחץ דם, מלחי ברזל אנאורגניים ואחוז גבוה של מתכות כבדות רעילות. אי סדירויות מטבוליות כמו יתר גלוקוזה בדם וסטיות אנדוקריניות (של הפרשת הורמונים פנימית) כמו תת פעילות בלוטת התריס - עשויים גם הם לגרום למצב של עצירות. מחלות מעיים כמו תסמונת המעי הרגיז וקנדידיאזיס, גם הם עלולים לגרום להיווצרותה של עצירות. גם חשיפה לרמות גבוהות של זיהומי סביבה כמו אורגנו - פוספטים, יכולה להביא לתדירות גבוהה יותר של עצירות . 

עצירות - תפריט יומי 
על מנת לשמור על ניעות מעיים (פריסטלטיקה) יש צורך בתזונה המכילה אחוז גבוה של סיבים. לא מעוכלים סופגים מים ומשמשים כמרכך יציאה, כמגביר תנועות מעיים וכמסדיר פעילות השרירים במעי. תזונה מרובת סיבים מגבירה את קצב מעבר החומרים במעי ומפחיתה במעי את ספיגת הרעלנים. מומלץ להשתמש בסובין במקרים מסוימים, למרות שאצל אנשים אחדים זה עשוי לגרום לעצבנות המעיים. מומלץ להגדיל את כמות הפירות והירקות בתפריט ובכך להגדיל את צריכת הסיבים. אלרגיות למזון עשויות להוות גורם מפריע לתפקוד העיכולי, לכן יש להימנע ממזונות בעייתיים כמו מוצרי חלב ופרי הדר.
תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.

ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x