ן

נשירת שיער

נשירת שיער - תיאור קליני

נשירת שיער הינה בעיה נפוצה שלה גורמים רבים ושונים. גורם ראשון יכול להיות נעוץ בתזונה לקויה דלת חלבונים, ויטמינים ומינרלים. כמו כן נשירת שיער מופיעה בעקבות מחלות מסוימות, לידה, גלולות נגד הריון ותרופות אחרות. גורמים מכאניים כגון משיכה תמידית בשיער, מריטה או לחיצה נמשכת של הראש. פציעות, הצטלקות עקב קרינה מייננת, מחלות עור ומחלות פטרייתיות הן מקור אפשרי של התנוונות רקמות והיווצרות טלאי קרחת על הקרקפת.

 

נשירת שיער - גורמים למצב

צמיחת השיער מתרחשת בקצב מחזורי לכן לעונות השנה יש השפעה על קצב צמיחת השיער, מצבים של סטרס קיצוני יכולים גם הם להיות גורם מזרז לתופעה זו.

 
 
 

קטרקט (ירוד)

קטרקט/ירוד - תיאור קליני

קטרקט מוגדר כערפול, עמימות או אטימות של עדשת העין. זהו הגורם העיקרי לליקויי ראיה ועיוורון.

 

קטרקט/ירוד - גורמים למצב

גורמים רבים עשויים לתרום להתפתחות של קטרקט (ירוד), ביניהם מחלות ודלקות עיניים, ניתוח או פגיעה בעין, רעלנים, חשיפה לאור על - סגולי (UV), חשיפה לקרינה, סוכרת ומחלות תורשתיות. הזדקנות ונזק קיצוני גם הם גורמים תורמים, ואנשים רבים מפתחים קטרקט בשנות החיים המאוחרות עקב הגדלה מתקדמת ומתמדת בגודל וצפיפות העדשה.

 

תזונה

מומלצת תזונה עשירה בנוגדי חמצון, המאופיינת בכך שהיא מכילה הרבה ירקות ופירות טריים ובמיוחד פירות בעלי פיגמנטציה גבוהה כתותי בר שחורים, דובדבנים ואוכמניות. יש להימנע ממזונות מטוגנים וממזונות מקולקלים, עבשים ומעופשים.

 
 
 

תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.

ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x