ן

מעיים דולפים

מעיים דולפים (Intestinal Permeability) - תיאור קליני

המעיים הם האיבר החיסוני הגדול ביותר בגוף. ספיגת חומרי הזנה רעילים תלויים בתפקוד הנאות של תאי רירית המעי. קיר המעי משמש כמחסום המונע מרעלנים, מולקולות בקטיריאליות ומולקולות מזון מלעבור ולחדור לתוך זרם הדם. כאשר המחסור נשבר, המערכת החיסונית הופכת לחשופה יותר למולקולות מזון ובקטריות גדולות יותר - שעשויים לגרום לתגובה חיסונית. הסימפטומים של מעיים דולפים כוללים אלרגיה למזון, עייפות כרונית, נפיחות וגזים לאחר הארוחה, אקזמה ודלקת מפרקים.

 

מעיים דולפים - גורמים למחלה

הזדקנות עשויה לגרום להתדרדרות במצב קיר המעי ולהפחית את הפרשת חומצת הקיבה. חשיפה לרעלנים סביבתיים עלולה לגרום לדלדול והתנוונות קיר המעי. זיהומים בקטריאליים ודיסביוזה של המעי - שניהם גורמים לשחרור של רעלנים מזיקים, שהם הגורם העיקרי לדליפת מעיים. זיהומים בקטריאליים ודיסביוזה של המעי - שניהם גורמים לשחרור של רעלנים מזיקים, שהם הגורם העיקרי לדליפת מעיים. תרופות מרשם כאספרין ונוגדני דלקת לא - סטרואידים אחרים עשויות לגרום לגירוי של שכבת הריפוד האפיתלית של צינור המעי. גם תרופות לא סטרואידיות וגם תרופות נוגדות דלקת סטרואידיות נרשמות באופן נפוץ נגד דלקת פרקים . טפילים ודלקת קיבה ומעיים עשויים גם הם לפגוע בקיר המעי ולשחרר מולקולות רעלניות. אלכוהוליזם וכמותרפיה גם מסוגלים להחליש את תפקוד מערכת העיכול.

 

תזונה

יש לנקוט בדיאטה אלימינציה על מנת לקבוע אלרגיות אפשריות למזון . מזונות אלרגנים אופייניים כוללים חיטה, חלב ומוצרי חלב אחרים, פרי הדר, אלכוהול, מוצרי שמרים, סוכר, מזונות מבולים - חריפים, צ´ילי לסוגיו, חרדל, חומץ וקרי - שמכולם יש להימנע על התזונה להיות פשוטה ולהכיל פירות, ירקות, עוף ודגים. יש להמנע ממעוררים כתה וקפה. תזונה רוטציה ושיטות שילוב מזונות עשויים גם הם להקל על הסימפטומים.

 
 
 

תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.

ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x