ן

מורסות (אפצסים) ופרונקלים

מורסה / פרונקל - תיאור קליני

פרונקל או מורסה (Abcesses and Boils) היא זיהום דלקתי מקומי הנגרם לרוב על ידי סטפילוקוקוס אאוריאוס, הגורם להצטברות מוגלה, המוקפת ומבודדת ע"י רקמה פגועה ודלקתית. בדרך - כלל זה מתרחש ליד זקיקי שיער ובאזורים בהם יש חיכוך. במקרים חמורים, פרונקלים עשויים להיות מלווים בחום קל. פרונקל הוא דוגמה להתרחשות של מורסה על פני העור. רוב הפצעים אמורים להתרפא בתוך שבועיים. גחלית היא מספר פרונקלים המתרחשים באותו אזור.

 

מורסה / פרונקל - גורמים למצב

אין גורמים מסוימים להיווצרותו של פרונקל על העור, אך הוא עשוי להופיע כאשר אדם מצוי במצב כללי ירוד. פרונקלים חוזרים ונשנים יכולים להוות אינדקציה וסימן למצבים כמו סוכרת, מחלת כליות, אי -סדרים בדם, או דלקת מזן בקטריאלי זיהומי ביותר. פרונקלים וסוגים אחרים של מורסות עלולים להחמיר עקב תזונה לקויה, אלרגיה למזון , פעילות חיסונית ירודה, חשיפה לכימיקלים והגיינה לקויה.

 

מורסה / פרונקל - תזונה נכונה

במקרים של התפרצות פרונקל ו/או מורסה לרוב מומלצת תזונת ניקוי. עליה לכלול ירקות ופירות חיים וטריים ומומלץ להימנע מפחמימות וסוכרים מזוקקים, היות והם ידועים כמדכאי תפקודים חיסוניים. יש גם לקבוע אלרגנים למזון ולהימנע ממזונות המיוחסים להם. סוגי מזון הנחשבים לרוב כאחראים לאלרגיות מזון הם: מוצרי חלב, פרי הדר, מוצרי חיטה ושמרים.

 
 
 

צלוליטיס

צלוליטיס - תיאור קליני

צלוליטיס מאופיין ע"י מאגרי שומן המצטברים מתחת לעור באזורים כמו החלק העליון של הירך, העכוז והחלק האחורי של הזרוע. צלוליטיס נפוץ יותר בקרב נשים מאשר גברים, ואין לו קשר לעודף משקל. מצב זה מחמיר בסביבות תקופת הפסקת הווסת (גיל המעבר).

 

צלוליטיס - גורמים למצב

השמנה כבר אינה מזוהה כגורם היחיד להיווצרות של צלוליטיס . זרימה גרועה של מחזור הדם, עודף צריכת מלח ושומנים במזון, חוסר פעילות גופנית, חוסר איזון הורמונלי וצריכת יתר של מעוררים כקפה ותה - כולם נחשבים כגורמים מחמירים.

 

תזונה

מומלצת תזונה המכילה כ - 75% מאכלים גולמיים, על מנת לנקות את מערכת הלימפה ולעודד ניקוי מרעלנים. אם מסתבר שמעורבת בעיה הורמונלית, יש לכלול מזונות עשירים בפיטואסטרוגנים. מזונות אלה כוללים את צמח הריבס, מוצרי סויה, זרעי פשתן וצמח הכשות. יש להגביר את שתיית המים היומית כדי לשמור שמלח ושומן יישארו תמיסתיים ובכך תימנע היווצרות צלוליט.

 
 
 

תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.

ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x