ן

חרדה

חרדה - תיאור קליני

הוא מצב רגשי שמעורר את ייצור הורמון האדרנלין. חרדה (Anxiety )מוגזמת עשויה אף לגרום לסימפטומים גופניים ככאבי ראש, חזה ובטן, נדודי שינה, מתח שרירים, בחילות, הקאות ושלשול. אנשים הסובלים מתופעות שלחרדה עשויים לסבול גם מהזעת יתר ודפיקות לב.

 

חרדה - גורמים למצב

הגורמים להתקפי חרדה כוללים דאגות כספיות, פחדים ופוביות כמו פחד ממקומות פתוחים, מקומות סגורים, גבוהים, חדשות רעות, לחץ בעבודה כמו תאריכי יעד צפופים, או לחצים בבית כמו מעבר דירה, מצבים הקרובים לתאונה ומשימות הקשורות ליכולת ביצוע כמו מבחנים, אימוני כושר סיבולת. אלרגיות גם הן עלולות להחמיר את הבעיה.

 

תזונה

מומלצת תזונה בריאה המכילה הרבה פירות, ירקות וסלטים. יש להימנע מכל סוג מזון הנחשד כמחמיר את המצב. מיץ כרוב ומיץ גזר עשויים להועיל בחיזוק מערכת העצבים. תה קמומיל (בבונג) גם הוא ידוע כמסייע בהרגעה.

 
 
 

מורסות (אפצסים) ופרונקלים

מורסה / פרונקל - תיאור קליני

פרונקל או מורסה (Abcesses and Boils) היא זיהום דלקתי מקומי הנגרם לרוב על ידי סטפילוקוקוס אאוריאוס, הגורם להצטברות מוגלה, המוקפת ומבודדת ע"י רקמה פגועה ודלקתית. בדרך - כלל זה מתרחש ליד זקיקי שיער ובאזורים בהם יש חיכוך. במקרים חמורים, פרונקלים עשויים להיות מלווים בחום קל. פרונקל הוא דוגמה להתרחשות של מורסה על פני העור. רוב הפצעים אמורים להתרפא בתוך שבועיים. גחלית היא מספר פרונקלים המתרחשים באותו אזור.

 

מורסה / פרונקל - גורמים למצב

אין גורמים מסוימים להיווצרותו של פרונקל על העור, אך הוא עשוי להופיע כאשר אדם מצוי במצב כללי ירוד. פרונקלים חוזרים ונשנים יכולים להוות אינדקציה וסימן למצבים כמו סוכרת, מחלת כליות, אי -סדרים בדם, או דלקת מזן בקטריאלי זיהומי ביותר. פרונקלים וסוגים אחרים של מורסות עלולים להחמיר עקב תזונה לקויה, אלרגיה למזון , פעילות חיסונית ירודה, חשיפה לכימיקלים והגיינה לקויה.

 

מורסה / פרונקל - תזונה נכונה

במקרים של התפרצות פרונקל ו/או מורסה לרוב מומלצת תזונת ניקוי. עליה לכלול ירקות ופירות חיים וטריים ומומלץ להימנע מפחמימות וסוכרים מזוקקים, היות והם ידועים כמדכאי תפקודים חיסוניים. יש גם לקבוע אלרגנים למזון ולהימנע ממזונות המיוחסים להם. סוגי מזון הנחשבים לרוב כאחראים לאלרגיות מזון הם: מוצרי חלב, פרי הדר, מוצרי חיטה ושמרים.

 
 
 
תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.

ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x