ז

זיהומים טפיליים (פרזיטים)

זיהומים טפיליים/טפילים/פרזיטים - תיאור קליני

זיהומים טפיליים או פרזיטים ( Parasitic Infections )בקרב בני אדם הופכים להיות נפוצים  יותר ויותר דרך  מזון, מים, מגע עם חיות ומגע עם בני אדם. טפילים הם אורגניזמים החיים בתוך או על בני אדם וחיות. טפילים עשויים לבלות חלק ניכר או את כל חייהם עם מארח ממנו הוא ניזון , אך המארח אינו שואב שום תועלת מקשר זה. טפילים ( פרזיטים ) מסוימים גורמים לגירוי ומפריעים לתפקודי הגוף. אחרים הורסים רקמות אצל המארח ומשחררים רעלנים לתוך גופן, פוגעים בבריאותו ומבאים מחלות. כל מי שנפגע עשוי לחוש נפיחות, עייפות, או רעב, לפתח אלרגיות רבות וחוסר ריכוז. לעיתים קרובות המערכת החיסונית אינה מגיבה לזיהומים טפיליים , היות והטפילים מסוגלים לרמות את הגוף המארח שיחשוב שהם רקמות מארחות משלו.

 

זיהומים טפיליים/טפילים/פרזיטים - גורמים למצב

לרוב נדבקים על ידי טפילים דרך מזון מזוהם, מקורות מים או דרך מגע עם אדם נגוע. כאשר אנשים מטיילים באזורים בעולם דלי סניטציה או בהם לא קיימת כלל סניטציה, הם "תופסים"טפילים . מגע עם חיות ובמיוחד חיות בית וחווה, יכול להוביל להידבקות טפילית (כמו גזזת). הידבקות חוזרת ונשנית על ידי טפילים עשויה לנבוע מתפקוד חיסוני לקוי.

 

תזונה

יש לצרוך מזון מלא וטבעי המכיל חומרי הזנה נוגדי חימצון, אותם אפשר לקבל מאגוזים, זרעונים, פירות וירקות. מכל אלרגני המזון הפוטנציאליים יש להימנע. מספר אנשים יוכלו להפיק תועלת מצום (אך רק תחת השגחה צמודה).

 
 
 

תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.
ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
Blacknet.co.il - בניית אתרים
ddd
x