ן

הרפס

הרפס - תיאור קליני

קיימים סוגים רבים של וירוסים במשפחת ההרפס ( Herpes Simplex - Cold Sores ). ביניהם הרפס זוסטר, שגורם לאבעבועות רוח ולשלבקת חורגת. וירוס אפשטיין - באר שנחשב כגורם לדלקת בבלוטות ו - ME. והווירוס הנפוץ ביותר - הרפס סימפלקס (שלבקת פשוטה), הגורם לפצעי הרפס בפה ובאברי המין. הרפס סימפלקס היא זיהום וראלי חוזר שמשפיע על העור או על הרקמה הרירית. הרפס מסוג זה מאופיין ע"י הופעת שלפוחיות קטנות מלאות נוזל שלרוב מכאיבות מאד עקב דלקת בבסיס הפצע. לעיתים קרובות משפיעה על הפה, השפתיים והאף ולרוב מועברת ע"י מגע עם אדם נגוע. יכולה גם לעבור במגע מיני. הדלקת הראשונית הוירוס הופך לרדום וחוזר רק בתקופות של מתח פסיכולוגי או מנטלי.

 

הרפס - גורמים למחלה

הרפס סימפלקס וסוגים אחרים של הרפס הם פרי העברה ע"י מגע עם אדם נגוע , אך יכול להיות שמערכת החיסונית של האדם הנחשף תקבע אם יופיעו סימפטומים קליניים. לעיתים קרובות, אם המערכת החיסונית בעלת פעילות חזקה, לא יתפתחו זיהומי הרפס . ברגע שאדם נדבק, התופעה עשויה לחזור בכל פעם כאשר מערכת ההגנה החיסונית בגוף נחלשת עקב זיהום קל, מתח נפשי או פיזי וחשיפה לשמש.

 

תזונה

תזונה עשירה בליזין ודלה בארגינין הופכת יותר ויותר מקובלת כטיפול תזונתי לזיהום הרפס חוזר. גישה זו אפקטיבית היות וליזין הוכיח פעילות אנטיויראלית. וירוסים זקוקים לארגינין  על מנת לשכפל חלבונים, ורמה נמוכה של ארגינין מונעת התרבותם. דגים במיוחד עשירים בליזין בעוד אגוזים עשירים בארגינין, ולכן יש להימנע מהם. יש להפחית צריכת סוכרים.

 
 
 

תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.

ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x