ן

דלקת מפרקים שגרונתית

דלקת פרקים - תיאור קליני

דלקת פרקים או ארתריתיס הוא מצב דלקתי כרוני שיכול להשפיע על הגוף כולו. המפרקים המושפעים כוללים בדרך כלל את כפות הידיים, כפות הרגלים, מפרקי שורש כף היד, הקרסוליים והברכיים. מוערך שבין 1% ל - 3% מהאוכלוסייה סובלים ממצב של דלקת פרקים שגרונתית. הגיל הממוצע בו מתחילה המחלה נחשב צעיר באופן יחסי לגבי סוגי דלקות מפרקים והסימפטומים עשויים להתחיל להופיע בין הגילים 20 ו - 40. התפתחות מחלה זו היא לרוב הדרגתית ומאופיינת ע"י חום נמוך, חולשה, נוקשות מפרקים וכאב. בשלבים מאוחרים יותר מופיעות התנפחויות שגרונתיות, שנקראות קשריות, סביב האזורים הפגועים. המפרקים הפגועים חמים עקב זרימת דם מוגברת באזור. תאי תגובה חיסונית עשויים להמצא באזורי הדלקת. יכולים להגרם גם עיוותי צורה אצל מספר אנשים הסובלים ממצב כרוני של דלקת פרקים.

 

דלקת פרקים - גורמים למחלה

דלקת פרקים שגרונתית היא אי - סדירות  אוטו - אמונית שבה נוגדנים נוצרים נגד הרקמות של אותו אדם עצמו. קיימות, קרוב לוודאי, סיבות רבות לתגובה אוטו - אימונית זו והן כוללות רגישות גנטית, סגנון חיים, מחסור תזונתי , אלרגיה למזון וזיהומי מיקרו אורגניזמים. מחקרים מצביעים על כך שרוב הסובלים ממצב זה גם סובלים מתפקוד מעי לקוי או פגום, מעיים דולפים ושינויים ב"צמיחת" המעי.

 

תזונה

היות ודלקת פרקים שגרונית אינה נפוצה באזורים בעולם בהם התזונה נחשבת לפרמיטיבית, מומלץ שהתפריט יכלול כמויות גדולות של ירקות ופירות ויהיה דל מלח, דל סוכרים מזוקקים ודל אלכוהול. יש לשקול ביצוע דיאטת אלימנציה על מנת לקבוע סוגי מזונות המעוררים תגובה חיסונית.

 
 
 

תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.

ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x