ן

גלאוקומה

גלאוקומה - תיאור קליני

גלאוקומה היא (Glaucoma)מצב בו קיים לחץ גובר בתוך גלגל העין. הגורם מספר  שניים לעיוורון בעולם המתועש. קיימות שתי צורות של גלאוקומה : חריפה וכרונית, והצורה הנפוצה יותר יכולה להתפתח לאט וללא אזהרה. גלאוקומה חריפה עשויה לגרום לרטט חמור של העין ולראיה מטושטשת, ובמקרים מסוימים אף לבחילה והקאה. גלאוקומה כרונית גורמת לאובדן הדרגתי של ראיה היקפית, כאב חד, ראיה מטושטשת ודלקת הלחמית.

 

גלאוקומה - גורמים למחלה

אלרגיה למזון עשויות להחמיר גלאוקומה . עיוותים ברקמות החיבור ופיזור קולאגן פגום גם הם עשויים לגרום להתפתחויות של גלאוקומה . מוצע שגם מחסור בתיאמין, ויטמין B1 ויטמין C .

 

תזונה

מומלצת תזונה צמחונית דלת שומן, האמורה להכיל פירות - במיוחד כאלה בעלי פיגמנטציה גבוהה, וירקות. יש להימנע מסוגי מזון הידועים כמגבירים את הלחץ בעין, ובניהם קפאין.

 
 
 

טרשת נפוצה (ms)

טרשת נפוצה - תיאור קליני

טרשת נפוצה (Multiple Sclerosis) היא מחלה של מערכת העצבים, שבשלביה המוקדמות מציגה סימפטומים כחולשה שרירית, גרירת רגליים, נוקשות, נטייה להפיל דברים, שלומיאליות ומסורבלות. עם התקדמות המחלה עשויים להופיע סימפטומים תחושתיים כמו עקצוץ, דקירות, חוסר תחושה וזרמים חשמליים. כושר הראייה עשוי להיות מושפע ולהתבטא בראיה מטושטשת, כאב, ראיית אובייקטים "כפול" ועיוורון. הסימפטומים של טרשת נפוצה יכולים להיות מלווים בתחושת "ראש קל", סחרחורות, בחילה או דמוית "שכרות". סימפטומים אחרים כוללים חוסר שליטה ואבדן התפקוד המיני.

 

טרשת נפוצה - גורמים למחלה

טרשת נפוצה נגרמת מנזק למעטפת המיאלין המקיפה את סיבי העצב של מערכת העצבים המרכזית. מעריכים שנזק זה נגרם ע"י מספר גורמים כמו דלקת ויראליות. גורמים אוטואימוניים עשויים גם הם להיות מעורבים ויכול להיות שהבעיות בתפקוד מערכת החיסון גורמות לה לתקוף את מאכסן המיאלין. עשוי להיות קשר בין טרשת נפוצה ותזונה. באזורים בהם התזונה עשירה בשומן מן החי ומוצרי חלב, סבירות הטרשת הנפוצה נוטה לעלות. לחולים בטרשת נפוצה עשויות להיות בעיות בספיגת חומצות שומן חיוניות, גורמים תורמים נוספים.

 

תזונה

על התזונה להיות דלה בשומנים רווים, אך עליה להכיל מזונות העשירים בחומצות שומן חיוניות, כמו: אגוזים, זרעונים ודגים. צריכת חלבון מן החי חייבת להיות מוגבלת וכדאי אף להימנע מכך ולצרוך חלבון מדגים, ירקות וקטניות. יש להימנע ממזונות המכילים גלוטן היות והם יכולים לעורר תגובה חיסונית.

 
 
 

תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.

ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x