א

אבנים בכליות

אבנים בכליות - תיאור קליני

קיימים מספר סוגי אי - סדירויות של הכליות. הכי נפוץ הוא אבנים בכליות , שהם גושים קטנים של סידן והצגבשויות של חומצות שתן, המתפתחים בכליות. בדרך כלל אבנים בכליות אינן גורמות לכאב, אך הן יכולות לגרום לכאב במקרה שהן נעקרות ויורדות במורד צינור השתן. כאשר מצב זה מתרחש, מופעים סימפטומים הכוללים כאב בגב התחתון וכאב בעת מתן שתן. זיהומי כליות אחרים עשויים להתפתח כתוצאה מדלקות, כמו דלקת שלפוחית השתן ובעיות פרוסטטה. אי - סדרויות חמורות יותר של הכליות, כמו נפריטיס ( דלקת כליות ), מתרחשות כאשר קיימות בעיות תפקוד של המערכת החיסונית, ואז נוגדנים תוקפים את רקמת הכליות. סימפטומים של נפריטיס כוללים שתן אדום שיוצא בכמויות קטנות, אצירת נוזלים, לחץ דם גבוה וכאבי ראש.

 

אבנים בכליות - גורמים למחלה

זיהום בקטריאלי, סוכרת, חוסרי איזון הורמונלים ואי - סדרויות מטבוליות, עשויים להוביל לבעיות כליות. הרגלי תזונה גרועים עשויים להוביל לבעיות כליות. הרגלי תזונה גרועים עשויים לעודד את התהוות האבנים בכליות. תזונה מועטת סיבים הכוללת אחוז גבוה של פחמימות מזוקקות, אלכוהול, עודף ויטמין D וסידן - כולם עשויים להגדיל את הסבירות לאי - סדרויות כלייתית ולאבנים בכליות.

 

תזונה

אנשים צמחונים הם בעלי סיכון נמוך יותר לאי - סדרויות כילייתיות, לכן הכי מומלצת תזונה הכוללת בעיקר ירקות ופירות. יש להמנע מחומרים גורמי גירוי כמו קרי, מלח, פלפל, חומץ וצ´ילי.

 
 
 

תשלום מאובטח, משלוח חינם עם שליח עד הבית בכל רכישה באתר.

ISOישראכרטויזהמאסטר קארדפייפאל
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x