אבחון וטיפול עבור בלוטת התריס

תת פעילות בלוטת התריס - תיאור קליני
תת פעילות בלוטת התריס (Hypothyroidism) ידועה גם כתת פעילות התירואיד. המצב נובע מסינתזת הורמונים לקויה או חוסר המרצה מבלוטת יותרת המוח. בלוטת יותרת המוח אחראית לייצור הורמון ממריץ היתרואיד (TSH). האבחנה של תת פעילות בלוטת התריס כרוכה בדרך כלל בבדיקת דם, אך הבדיקה לא תמיד רגישה מספיק לאבחון מקרים קלים של מצב זה. סימפטומים נפוצים של תת - תריסיות כוללים טמפרטורה בסיסית נמוכה, ישנוניות ועייפות , דיכאון , קושי לרדת במשקל, עור יבש, כאבי ראש, בעיות במחזור הווסתי אצל נשים, זיהומים ודלקות חוזרים, אי נוחות שרירית, עצירות ורגישות לקור.

תת פעילות בלוטת התריס - גורמים למחלה
קיימים מספר גורמים אפשריים להיווצרות של תת פעילות בלוטת התריס . חומרי הזנה רבים מעורבים בייצור הורמוני התירואיד ולכן כל מחסור בחומרי הזנה עשוי להוביל לתת פעילות בלוטת התריס . פגיעה בבלוטת התריס עשויה להתרחש בזמן ניתוח או טיפול הקרנות. מספר מזונות גם מכילים גויטרוגנים, שהם חומרים המונעים את ניצול היוד. חוסר פעילות גופני גם הוא מהווה בעיה, היות והתעמלות ממריצה את הפרשות בלוטת התריס. ישנם אנשים שלהם יש אי סדרויות גנטיות המשפיעות על חילוף החומרים וזה מוביל לתת פעילות בלוטת התריס.

תת פעילות בלוטת התריס - כיצד לטפל
לטיפול בתת פעילות בבלוטת התריס, מומלצת תזונה של מזון מלא הכולל פירות וירקות. יש להפחית בצריכת אלכוהול וסוכר.ממזונות הידועים כמדכאים את סינתזת הורמוני התירואיד כמו לפת, בוטנים, צנוברים, כרוב וחרדל יש להמנע. 

המלצות לטיפולי נטורופתיה עבור תת פעילות בלוטת התריס
Bio Care - ת - 207 ( תמיכה בתירואיד ) TH 207
Bio Care - נוטריגארד פורטה NutriGuard Forte
Bio Care - תערובת של חומצת שומן - מגה Mega GLA

התוויה/מידע זה הינו בגדר כלי עזר בלבד
True


צור קשר

לקבלת ייעוץ נטורופתי חינם צרו קשר
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x