חומצות שומן

חומצות שומן חיוניות, הן אותן "שומנים טובים" המהווים חלק מתפריט האדם וחיונים לבריאותו.

חומצות שומן

חומצות שומן חיוניות, הן אותן "שומנים טובים" המהווים חלק מתפריט האדם וחיונים לבריאותו.
חומצות השומן חשובות לצורך קיום תהליכים ביוכימים רבים. הן חיוניות כי הגוף אינו מסוגל לייצר אותן לבד, ועליו לקבלן מן המזון. הן מהוות לבני בניה ברקמות התא, ומשמשות כבסיס למסרים כימים ובכך תומכות בתפקודים רבים של מערכות הגוף, כמו המערכת  הקרדיווסקורלית, מערכת העצבים, הרביה והחיסון.
 
קיימות שתי קבוצות עיקריות של חומצות שומן, אומגה 3 ואומגה 6. חומצת שומן אומגה 3 המצויה בדגים ובכמה מקורות צמחיים כמו זרעי פישתן וקצח. שמן דגים מספק מקור עשיר לאומגה 3 EPA (Eicosapentanoic asid) ו- (Docosahexaenoic asid)DHA. קיים קושי מהותי בהשגת חומצות השומן בתפריט המודרני, ולכן רבים פונים להשיגם בתוספי תזונה. יתרונות השימוש בחומצות שומן מסוג אומגה 3 ידוע כיום למרבית האוכלוסיה כי לחומצות שומן אלו אפקט אנטי דלקתי, השפעה על המצב הנפשי, והן יעילות בשיפור הקשב והריכוז אצל ילדים ומבוגרים, ויש הטוענים שאף להשפעה אנטי סרטנית. ההשפעה הניכרת והמוכחת ביותר לשימוש בחומצות שומן בעיקר אלו מסוג אומגה 3 ממקור של דגים היא בהפחתת הסיכון להתקף לב שני ולשבץ מוחי וזאת על ידי הורדת רמת השומנים בדם. לאומגה 3 השפעה מצוינת על קצב הלב, מניעת פרפור חדרים, הורדת לחץ דם גבוה ושיפור יכולות הגוף במאצץ. מחקרים רבים ברחבי העולם מצביעים על יתרון חד משמעי של שימוש בחומצות שומן אומגה 3 גם בתקופת ההריון כדי לשפר את ביצועיו השכליים והמנטלים של העובר, אך לא רק בהריון. ניסויים שבוצעו על עכברים הראו שמחסור בשמן דגים מגביר את מצב הדחק והחרדה ופוגע בתפקוד במצבי לחץ. חשוב לזכור כי חלק גדול ממבנה המוח, כשני שליש מורכב מחומצות שומן. חומצות שומן הן חלק עיקרי ממעטפת תאי העצב שדרכה מתרחשת התקשורת בין אזורי המוח השונים ושאר חלקי הגוף, מה שמסביר את חשיבותה לתפקוד המנטלי והשכלי שלנו.
 
למה Biocare ?
שמני הדגים שלנו עוברים הליך ריכוז טבעי בשימוש ב- NE0-3 הליך יחודי המשלב אנזים ליפז. התוצאה היא שמן דגים איכותי ומשובח השומר על מבנה הטריגליצירידים המקורי שלו ועל יחס אופטימלי בין -EPA ל- DHA. השימוש באינזם ליפז בתהליך הייצור, מגביר באופן משמעותי את הזמינות הביולוגית של השמן ואת ניצולו בגוף. כל מוצרי חומצות השומן שלנו, מיוצרים על פי תקנים מחמירים ביותר  המבטיחים שמן טהור ואיכותי, בעיקר שמן הדגים המופק מדגים הגדלים פרא, עמוק בים ומהווים חוליה ראשונית בשרשרת המזון, כמו אנשובי וסרדינים. שמן הדגים שלנו נקי ממתכות רעילות, PCB , ומזהמים. כל מוצרי השמן נבדקים במעבדה חיצונית, בלתי תלויה לאבטחת האיכות חסרת הפשרות של החברה. ברוב מוצרי השמן אנו מוסיפים נוגדי חימצון כמו ויטמיני E ו-C  כדי למנוע מהשומנים להתחמצן. מעבר לכך אנו משתמשים בשתי טכניקות תיחלוב, כדי להבטיח שחומצות השומן נספגות במלואן. התהליך הראשון נקרא BioMultion והוא מתחלב את השמן, להגברה משמעותית של הספיגה. התהליך השני MicroCell מעביר את השמנים למצב אבקתי ומשם לתהליך מיקרו אנקפסולציה ולקפסולות. כל התהליכים האלו בלעדים לחברת Biocare, החברה מייצרת את מוצרי חומצות השומן המתקדמים והמפותחים ביותר הקימיים היום.

True


צור קשר

לקבלת ייעוץ נטורופתי חינם צרו קשר
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x