המלצות ומינונים לדיאטת ציטרימאקס

DALLAS CLOUATRE, PH.D

המלצות ומינונים לדיאטת ציטרימאקס

חומצה הידרוציטרית (HCA) היא הגישה החדשנית הראשונה להפחתת משקל, שהופיעה לפני יותר מעשר שנים.
היא חדשנית בשני מובנים: 
א. היא אינה קשורה ב"מעוררים" של מערכת העצבים המרכזית.
ב. היא אינה משפיעה על סבילות למזון כלשהו ואין לה כל תופעות לוואי הקשורות לתרכובת זוב. HCA בטוחה במיוחד מכיון שהיא משפיעה על האנרגיה והתיאבון באופן טבעי ע"י הגברת יצור הגליקוגן ואגירתו.

HCA מדכאת תיאבון ע"י הכוונת הקלוריות מייצור שומנים לייצור גליקוגן. גליקוגן הוא הצורה הנאגרת של הגלוקוז, אחד ממקורות האנרגיה העיקריים של גופנו. השליטה על הרעב באמצעות HCA הנה טבעית בכך, שמילוי  מאגרי הגליקוגן היא הדרך הנורמלית  של  הגוף לאותת למרכז השובע של המוח, שכמות מספקת של מזון נאכלה.
אנשים שיש להם קושי בשליטה על משקלם, לעיתים קרובות סובלים מפגם ביכולתם לאגור גליקוגן. מאגר לא מספיק של גליקוגן בדרך כלל מיוחס לתנגודת אינסולין -  תופעה נפוצה אצל אנשים בעלי עודף משקל. 
לתנגודת אינסולין שתי סיבות עיקריות: 
1. אכילה מופרזת של פחמימות פשוטות ומזוקקות. 2. חוסר במרכיבים תזונתיים, ביחוד מינרל הכרום. זו הסיבה לכך ש-HCA משפיעה טוב יותר כשהיא נלקחת בצרוף עם כרום קשור ניאצין. צרוף זה מגביר את יצור  הגליקוגן ואגירתו ומרסן הפקה של שמנים חדשים  מפחמימות. תוך כדי כך הוא משחרר את המיטוכונדריה – מקור הבעירה של התאים -  לשרוף שומן שנאגר בתאים.
מכיון ש-HCA משפיעה על השימוש העצמי הטבעי של הגוף בקלוריות -  יש מגוון רחב יותר במינונים שלה מאשר במינונים של תוספים אחרים שקשורים בחומרים מעוררים. המינון המינימלי המומלץ של HCA הוא 250 מ"ג + 100 מק"ג של כרום קשור ניאצין -  3 פעמים ביום, 30-60 דקות לפני כל ארוחה. מינון זה מלווה בהמלצות הבאות: 
1.    שתיית 6-8 כוסות מים מדי יום.
2.    הפחתת צריכת השומן והעמדתו על 30% מהקלוריות.
3.    הגדלת כמות הסיבים התזונתיים הנלקחת.
4.    פעילות גופנית מתונה.
מטופלים שלקחו את הכמות המינימלית של HCA, בצרוף לכרום קשור ניאצין, אבדו כמויות משמעותיות יותר של משקל ודווחו על פחות תשוקה למתוק, תיאבון מופחת ויותר אנרגיה – מאשר אלה שאמצו לעצמם דיאטה ופעילות גופנית בלבד. הנסיון מלמד, שתוצאות טובות ומהירות יותר תושגנה בעזרת הגברת כמות ה-HCA. 
על סמך ניסיון זה אני יודעם עכשיו, שמטופלים שמשתמשים ב-HCA יכולים לשנות את המינון בהתאם לאישיותם. בעוד שרוב המטופלים יראו תוצאות חיוביות בהשתמשם במינון המינימלי, אלה שלא התחילו לראות תוצאות אחרי שלושה שבועות במינון זה, יכפילו את המינון ל-3 שבועות נוספים. כמות זו של HCA – 1500 מ"ג ליום – בצירוף לכרום קשור ניאצין, נותנת תוצאות טובות לכ- 80% מהמשתמשים.
אלה שאינם רואים תוצאות במינון של 1500 מ"ג, יכפילו את המנה ל-3000 מ"ג, ואם לא יראו תוצאות תוך שבועיים – כנראה ש-HCA אינה מתאימה להם. יתר על כן, מטופלים עם נתונים רפואיים או גנטיים מיוחדים אינם יכולים לצפות לאותן תוצאות כמו מטופלים בתנאים רגילים. במקרים אלה יש להוועץ ברופא. 
על המטופלים שנוטלים HCA לדעת, שהתמיכה הדיאטטית המיוחדת הזו פועלת בשונה מכל תמיכה דיאטטית אחרת שידעו בעבר: HCA אינה גורמת להגברת אנרגיה כמו מדכאי תיאבון מהסוג המעורר. יש צורך להשתמש בכמויות מספיקות של HCA כדי להשיג תוצאות, ולהשתמש בהן במשך תקופה מספקת על מנת שהתוצאות תהיינה גלויות לעין. למעשה HCA נעשית יותר אפקטיבית בשימוש מתמשך: יותר אנרגיה והפחתת התיאבון, בלי קפיצות במשקל (אפקט ה"יו-יו"). ממצאים אחרונים אלו בקשר למינון מספקים למטופלים הנחיות טובות יותר לשימוש ב-HCA ולהפחתת משקל מוצלחת.

True


צור קשר

לקבלת ייעוץ נטורופתי חינם צרו קשר
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x